اولین کتابخانه تخصصی زبان و ادبیات آلمانی توسط موسسه زبان آلمانی کندوی سخن در تبریز توسط استاد عزیزم جناب آقای مشایخی تاسیس شد و از تابستان ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز می‌کند. من نیز افتخار این را خواهم داشت تا در کنار فعالیت‌هایم به عنوان عضوی از تیم ICT موسسه، با این مجموعه فرهنگی نیز همکاری داشته باشم. طی این همکاری، سیستم جامع آنلاین مدیریت مخزن کتب، ثبت‌نام و تحویل کتب کدنویسی و طراحی خواهد شد. این کتابخانه شامل انواع مجلات و کتب به زبان آلمانی بوده که طی چندین سال توسط آقای مشایخی گردآوری شده است.

«تاثیر شگرف کتاب بر زندگی انسان با وجود گستردگی مزیت‌‌‌های آن حقیقتی غیر قابل انکار است؛ به همین سبب هر آنچه از این گنجینه در اختیار ما بود را با تاسیس کتابخانه تخصصی زبان آلمانی با علاقمندان سهیم شدیم. کتابخانه آموزشگاه زبان آلمانی کندوی سخن، اولین کتابخانه تخصصی زبان آلمانی در شمال غرب ایران است که به کوشش آقای یاشا مشایخی (موسس آموزشگاه زبان آلمانی کندوی سخن) و همکاری خانم لیلی خسرو طبع و آقای امین آقازاده از تابستان ۱۳۹۷ ه.ش راه اندازی و شروع به کار نموده است. این مجموعه مشتمل بر کتاب هایی به زبان‌‌‌های آلمانی، انگلیسی، فارسی، فرانسه با محوریت مباحث در خصوص زبان و ادبیات آلمانی است که توسط یاشا مشایخی موسس مجموعه، طی چهار سال گردآوری و نگهداری شده اند تا امروز در اختیار علاقمندان قرار گیرند. موضوعات این مجموعه شامل موارد کمک آموزشی، اطلاعات عمومی، کتب مرجع، شعر، نشریات، رمان، داستان کوتاه و ادبیات کودکان هستند.»- برگرفته از وب سایت و بروشور رسمی معرفی کتابخانه

عضویت در این کتابخانه برای عموم آزاد می‌باشد. در صورت علاقه به مطالعه‌ بیشتر در مورد کتابخانه و مشاهده‌ی لیست کتب موجود به وب‌سایت رسمی مجموعه به آدرس اینترنتی www.library.germanteach.com  مراجعه کنید.