همه ما با انیمیشن‌ها خاطرات زیادی داریم. انیمیشن یکی از پرمخاطب‌ترین حوزه‌های صنعت سرگرمی است که برخلاف آن که مخاطب اصلی آن کودکان هستند، مورد علاقه سن‌ها و قشرهای مختلفی‌ می‌باشد.

انیمیشن‌سازی جزو پردرآمدترین شغل‌ها می‌باشد. در کنار مزیت درآمد بالای این صنعت، انیمیشن‌سازی جزو شغل‌های جذاب در حوزه گرافیک کامپیوتری به حساب‌ می‌آید. با توجه به تاثیر بالای انیمیشن در ذهن مخاطبین و انتقال راحت پیام به کمک آن، امروزه صنعت تبلیغات نیز از مزیت این صنعت بهره برده و شرکت‌های بسیاری به شناخت برند خود به کمک انیمیشن روی آوردند.

می‌توان گفت از مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای خلق یک انیمیشن «طراحی»‌ می‌باشد. امروزه نرم افزار‌های گرافیکی فرآیند ساخت انیمیشن را راحت‌تر کرده‌اند (و دیگر به سختی گذشته نیستند!) اما پیدا کردن مسیر درست، نیازمند اطلاعات و یادگیری درست می‌باشد.

از شاخه‌های مرتبط با انیمیشن‌سازی، «موشن گرافیک»‌ می‌باشد. تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن در این است که موشن گرافیک برخلاف انیمیشن جنبه برند‌سازی و تبلیغاتی دارد. یادگیری موشن گرافیک برای افرادی مبتدی که به دنبال کار در دنیای انیمیشن هستند، توصیه‌ می‌شود. امروزه موشن گرافیک برای حوزه تبلیغات، خواهان بسیاری دارد و پیدا کردن کار را برای افراد تازه وارد و علاقمند را راحت‌تر کرده است.

برای شروع به یادگیری موشن گرافیک، تسلط به نرم‌افزارهای مانند ادوبی فوتوشاپ (Adobe Photoshop) و ادوبی ایلسترویتور (Adobe Illustrator) برای خلق تصویر و نرم‌افزار ادوبی افترافکت (Adobe Aftereffect) برای حرکت‌سازی الزامی‌ می‌باشد.

آشنایی من با این حوزه و دیدن جذابیت‌های آن، با آشنایی با دوست و همکار عزیزم، سعید شاکر میسر شد که به صورت حرفه‌ای در زمینه انیمیشن‌سازی و موشن گرافیک فعالیت‌ می‌کند.

اگر علاقمند به یادگیری موشن گرافیک هستید، خوشحالم که خبر برگزاری دوره از مبتدی تا حرفه‌ای موشن گرافیک، با همکاری دوست عزیزم سعید شاکر، انیماتور و موشن گرافیست، را بدهم. این دوره به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. در این دوره با اصول پایه و مبتدی موشن گرافیگ آشنا و کار با نرم‌افزارهای فوتوشاپ، ایلسترویتور و افترافکت را یاد خواهید گرفت. همچنین این دوره پروژه محور بوده و شما‌ می‌توانید موشن گرافیک را به صورت عملی یاد بگیرید.

این دوره در تابستان سال جاری آغاز خواهد شد.

دوستان علاقمند به یادگیری و همکاری گروهی در پروژه‌های انیمیشن‌سازی هستند، امکان همکاری در استودیو «پنوموشن» در آینده وجود دارد.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ثبت نام‌ می‌توانید به شماره واتساپ 09010745155 پیام دهید.