آموزشگاه زبان آلمانی کندوی سخن (بهمن ۹۸- اسفند ۹۸)
ایران، آذربایجان شرقی، تبریز | دوره تربیت مدرس زبان آلمانی

بعد از فارغ‌التحصیلی از دپارتمان زبان انگلیسی کانون زبان ایران در شهریور ماه ۱۳۹۲ خیلی دوست داشتم که در دوره تربیت مدرس دپارتمان زبان انگلیسی کانون شرکت کنم ولی متاسفانه طبق قوانین کانون برای من که آن موقع ۱۸ سال داشتم این امکان فراهم نبود. از طرفی هم علاقه‌ی خیلی زیادی به یادگیری یک زبان جدید غیرانگلیسی داشتم و بالاخره در پاییز ۱۳۹۲ شروع به یادگیری زبان فرانسه در دپارتمان زبان فرانسه تبریز کردم و بعد از اتمام سطح A1 زبان فرانسه (اولین سطح از چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌های اروپایی)  از طریق یکی از دوستان خوبم در کانون، با استاد زبان آلمانی آقای مشایخی در تبریز آشنا شدم و از سال ۱۳۹۳ تا به زمان نگارش این نوشته (بهار ۱۳۹۹) زبان آلمانی خواندم و سطح C1 را به اتمام رساندم. آشنایی با ایشان، اهداف و مسیر زندگی‌ام را به کل تغییر داد. در ابتدا در کلاس‌های خصوصی آقای مشایخی شرکت کردم. سال ۱۳۹۴ موسسه تخصصی زبان آلمانی «کندوی سخن» به مدیریت آقای مشایخی در تبریز تاسیس شد و ادامه کلاس‌ها به موسسه منتقل شد. از تیر ماه ۱۳۹۵ در کنار کلاس‌هایی که به عنوان زبان‌آموز در موسسه داشتم، به عنوان متخصص آی‌تی وارد تیم مجموعه کندوی سخن شدم و فرصت این را داشتم که با ایشان همکاری داشته باشم. از همان ابتدای سال‌های کاریم در کندوی سخن خاطرات خیلی خوبی برایم ثبت شد. موسسه‌ آقای مشایخی طی این سال‌ها رشد خوبی کرد و از سال ۱۳۹۸ کندوی سخن اولین مرکز برگزار‌کننده آزمون‌های رسمی زبان آلمانی در خارج از تهران شد. اواخر همین سال، اولین دوره تخصصی تربیت مدرس زبان آلمانی (Lehrerfortbildung) تبریز در کندوی سخن با تدریس آقای مشایخی به صورت حرفه‌ای برگزار شد. خوشبختانه من نیز افتخار این را داشتم که در این دوره شرکت کردم و آرزوی دوران نوجوانی‌ام (زمانی که زبان‌آموز دپارتمان زبان انگلیسی کانون زبان ایران بودم) برای شرکت در یک دوره تربیت مدرس برآورده شد. آن زمانی که علاقه شدیدی به این دوره داشتم، هیچ وقت تصورش را هم نمی‌کردم که این آرزوی من در یک زبان غیرانگلیسی اتفاق بیفتد. تمامی این اتفاقات خوب و شیرین و تمامی موفقیت‌هایی که در زمینه زبان آلمانی بدست آوردم همه‌اش را مدیون استاد عزیزم آقای مشایخی، خانواده خوب ایشان و مجموعه کندوی سخن هستم. خاطرات تحصیل، کار و هم‌چنین دوستی‌ها را در کندوی سخن هیچگاه فراموش نمی‌کنم.

 

دفتر موسسه CIW، نمایندگی ایران (مرداد ۹۶- اسفند ۹۷)
ایران، آذربایجان شرقی، تبریز | دوره کارآموزی به عنوان assistant

موسسه آموزشی Certified Internet Web Professional (به صورت اختصاری: CIW) دهه ۱۹۹۰ میلادی توسط جمعی از توسعه‌دهندگان وب تاسیس شده است و سری دوره‌های طبقه‌بندی‌شده تکنولوژی‌های وب را به صورت متریال‌های آنلاین آموزشی ارائه می‌دهد. گواهی‌های رسمی در پایان دوره، طی یک آزمون رسمی آنلاین و بعد از کسب حدنصاب نمره قبولی صادر می‌شود. مدارک صادره‌ی موسسه CIW برای مراکز علمی آموزشی معتبر در سراسر دنیا شناخته شده است و در یک سری از دانشگاه‌های بین‌المللی بخشی از سرفصل‌های آکادمیک رشته‌های مرتبط به رسمیت شناخته می‌شود و دارندگان این مدارک نیازی به گذراندن آن دوره‌ها در دانشگاه ندارند و می‌توانند معادل‌سازی کنند.

اوایل سال ۱۳۹۵ در ایران اتفاق خوبی افتاد و این امکان برای ایرانیان فراهم شد تا از کورس‌های موسسه CIW بهره‌مند شوند. نمایندگی CIW در ایران و در شهر تبریز به همت و تلاش‌های دوست و استاد عزیزم مهندس شهرام انهاری رشد خیلی خوبی کرد. شهرام‌ جان از اولین مدرسین رسمی و تاییدشده‌ی موسسه CIW در ایران، چندین دوره‌ی فوق‌العاده و حرفه‌ای موفق در تبریز و تهران برگزار کرد. من هم این شانس را داشتم که از دانشجویان اولین دوره رسمی در تبریز بودم. بعد از پایان هشت ماه دوره آموزشی، در یک بازه یکساله به عنوان assistant در دفتر نمایندگی ایران در تبریز دوره کارآموزی گذراندم.

آموزش‌ها و تجربه‌های فوق‌العاده‌ای که در این مدت بدست آوردم تاثیر خیلی مثبتی در فعالیت‌های کاریم گذاشت. در یک بازه چند ماهه در سه آزمون رسمی CIW که در حوزه فعالیت‌های من بود، شرکت کردم و هر ۳ آزمون را بدون مشکل گذراندم. در نهایت علاوه بر گواهی هر یک از ۳ آزمون‌ها، گواهی پایان سری دوره‌های Web Foundations نیز برای من صادر شد.

تمامی این موفقیت‌ها و تجربه‌های عالی را مدیون دوست و استاد عزیزم شهرام جان هستم. شهرام انهاری، بی‌شک از معلم‌های ارزشمند و فراموش‌نشدنی در زندگی من است.