دقیقا در ایامی که به فکر سر و سامان دادن به فعالیت‌هایم در زمینه آموزش و تدریس تکنولوژی‌های مرتبط با وب‌ و قسمت وبلاگ وب‌سایت شخصی‌ام بودم، به صورت کاملا اتفاقی پست اینستاگرامی «بلاگری و ولاگری چه تفاوت‌هایی دارند؟»  آقای علی حاجی محمدی را دیدم و به نظرم جالب آمد. طی چند روز پشت سر هم پست‌ها و استوری‌ها را پیگیر شدم. حسی که داشتم این بود که چیزی که من دنبالش هستم «ولاگ» هست. مفهومی که تمایل کاربران به محتوای ویدیویی باعث شد که نسل جدیدی از محتوای دیجیتال به نام ولاگ (خلاصه ویدیو بلاگ) یا «Vlog» به وجود بیاید. توضیحاتی که در مورد ولاگری در مقالات وب‌سایت همیار آکادمی و همیار وردپرس ارائه شده برایم وسوسه‌انگیز بود که به سراغش بروم.

ولاگ یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین مدل‌های محتوای ویدیویی است. در ولاگ، افرادی به نام ولاگر یا «Vlogger» از زندگی خود و کارهایی که انجام می‌دهند فیلم می‌گیرند و این فیلم‌ها را در یک بستر ویدیویی مانند یوتیوب و اینستاگرام منتشر می‌کنند. ولاگینگ یا ولاگری یک کار روزانه و مستمر است که در آن ولاگر از زندگی خودش و فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهد، فیلم می‌گیرد و این فیلم را با مخاطبان خودش به اشتراک می‌گذارد.

متن کامل این مقاله در وب‌سایت همیار آکادمی و همیار وردپرس موجود هست.

آشنایی من با این مفهوم مدرن در این بازه زمانی از رسیدگی به امور کاریم برایم بسیار اتفاق خوبی بود و جلوی خیلی از دوباره‌کاری‌ها در آینده گرفته شد. در سمیناری که به صورت آنلاین در این مورد توسط خود علی حاج محمدی برگزار شد شرکت کردم و علاقه و شوق من به این مفهوم جدید که به توصیف علی حاج محمدی شغل جدیدی است که فقط به موبایل و اینترنت نیاز دارد دوچندان شد. این دوره فوق‌العاده ارزشمند از این لینک قابل مشاهده است. 

مشاهده این دوره فوق‌العاده ارزشمند

ناگفته نماند علی حاجی محمدی بنیانگذار برند‌های همیار وردپرس، همیار آکادمی و ژاکت بوده و در زمینه وب فارسی مخصوصا وردپرس فارسی فعالیت‌های فوق‌العاده‌ای داشته و خدمات ارزنده‌ای به جامعه طرفداران وردپرس در ایران عرضه کرده‌ است. 

بلاگر‌ها با بلاگینگ بلاگ‌ها کم کم جایشان را به ولاگرها با ولاگینگ ولاگ‌ها می‌دهند!